جمعه ٣٠ تیر ١٣٩٦
Skip Navigation Linksایران ساختt
جشنواره ایران ساخت
aboutfairrebon.png
جشنواره فرهنگی و هنری «ایران ساخت» برای تکریم انقلاب علمی و بزرگداشت شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایرانی است.  این جشنواره با تکیه بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور، بنیاد گذارد و به شکلگیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

                          ادامه مطلب
adbaner.png

backakhbar.png

 • «ایران‌ساخت» احیا و ترویج فرهنگ خودباوری را دنبال می‌کند
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری ایران ساخت گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران‌ساخت" با شعار فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی می‌تواند در ایجاد خودباوری نسبت به توانمندی‌های کشورمان اثرگذاری بالایی داشته باشد. ​
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» زمینه‌ساز حمایت از تولیدات ملی است
  ​در سومین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» بر تاثیر قابل توجه این رویداد در حمایت از تولیدات ملی دانش بنیان تاکید شد.
  ادامه خبر
 • پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی ناشی از «گفتمان‌سازی» است
  ​ حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: اینکه ما امروز در مسائل فضایی، در مسائل هسته‌ای، در نانو، در فنّاوری زیستی و دیگر موارد گوناگون، پیشرفت‌های زیادی داریم، پیشرفت‌های مهمّی داریم، این پیشرفت‌ها ناشی از همین گفتمان‌سازی است.
  ادامه خبر
 • دبیران بخش‌های پنجگانه جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» منصوب شدند
  ​طی احکامی جداگانه از سوی پرویز کرمی دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی، هنری "ایران ساخت"، دبیران بخش های پنجگانه و همچنین دبیر اجرایی این رویداد منصوب شدند.
  ادامه خبر
 • هنرمندان بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش‌بنیان ایرانی هستند
  ​دبیر بخش کاریکاتور جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت گفت: هنرمندان و ورزشکاران بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش بنیان و فناوری های ایرانی هستند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی در گروی نگاهی هنرمندانه و فراملی است
  ​کارگردان برجسته سینمای ایران گفت: حمایت از تولید ملی یک کار هنرمندانه است که حضور هنرمند و تلاش او در در عرصه ملی با نگاهی فراملی را طلب می‌کند.
  ادامه خبر
 • جریان‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان رسالت اصلی «ایران‌ساخت» است
  ​دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت» گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت، جریان سازی، تولید محتوا در حمایت از تولید ایرانی را دنبال می‌کند و بر همین اساس «فناوری ایرانی کسب و کار ایرانی» شعار و راهبرد اصلی این جشنواره است.
  ادامه خبر
 • شرکت در جشنواره ایران ساخت تکلیف و نذری فرهنگی است
  ​دبیر بخش تخصصی هنرهای تجسمی جشنواره ایران ساخت گفت: شرکت هنرمندان در جشنواره ایران ساخت به نوعی ادای تکلیف فرهنگی محسوب می‌شود زیرا منفعت این جشنواره به آیندگان و فرزندان این سرزمین می‌رسد.
  ادامه خبر
 • هدف از برگزاری «ایران‌ساخت» کمک به ترویج و تشویق مصرف کالای باکیفیت ایرانی است
  نبوی در نشست مطبوعاتی بخش رسانه های دیداری و شنیداری ایران جشنواره ایران ساخت، هدف از برگزاری ایران ساخت راکمک به ترویج و تشویق مصرف کالای ساخت داخل در جامعه ایرانی دانست و اظهار کرد: ضرورت برگزاری ایران ساخت تنها محدود به زمان حال نیست، بلکه نگاهی به وضعیت کنونی کشور و زندگی فردی و اجتماعی افراد ضرورت برگزاری این جشنواره برای آیندگان را مشخص می کند.
  ادامه خبر
 • حس ملیت برای حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی باید تقویت شود
  ​وزیر داد گستری با اشاره به اینکه نیازمند ایجاد حس جذابیت به منظور حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی هستیم بیان کرد: ترغیب مردم به سمت و سوی کالای ایرانی نیازمند کار هنری و رسانه ایی است.
  ادامه خبر
 • عامل پیشرفت کشور «رونق تولید داخلی» مبتنی بر علم و فناوری است
  ​معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی گفت: تولیدات داخلی باید مبتنی برعلم و فناوری باشند تا عامل پیشرفت و توسعه کشور شود.
  ادامه خبر
 • حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد
  ​ وزیر ورزش و جوانان گفت: حمایت از تولید ایرانی، ضرورتی است که می‌تواند در حل معضل اشتغال به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه جوان این کشور راه‌گشا باشد و حمایت از عرصه تولید کالاها و خدمات دانش بنیان داخلی زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می‌کند و "ایران ساخت" از این نظر مهم است.
  ادامه خبر
 • استفاده از توانمندی هنر در ترویج کالای دانش‌بنیان ایرانی اثرگذار است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر ابزاری توانمند در جهت ترویج و فرهنگ‌سازی تولیدات ایرانی است و و استفاده از آن در رونق تولید دانش‌بنیان کشورمان اثرگذار خواهد بود.
  ادامه خبر
 • داوری نهایی بخش کاریکاتور جشنواره «ایران ساخت» انجام شد
  ​در داوری‌ نهایی انجام شده در بخش کاریکاتور جشنواره «ایران ساخت» هیات داوران سه طرح را به عنوان برگزیده و سه طرح را قابل تقدیر در این بخش انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار ارسالی بخش «ادبیات» ایران ساخت داوری شد
  ​ با حضور داوران بخش ادبیات جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت، آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره بررسی و داوری شد.
  ادامه خبر
 • داوری نهایی بخش بازی‌های رایانه‌ای جشنواره «ایران ساخت» انجام شد
  ​ در داوری‌ نهایی انجام شده بخش بازی‌های رایانه‌ای جشنواره «ایران ساخت» هیات داوران سه بازی را به عنوان برگزیده و دو بازی را قابل تقدیر در این بخش انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • برگزیدگان بخش‌ رسانه‌های دیجیتال جشنواره ایران‌ساخت انتخاب شدند
  ​آثار ارسالی بخش رسانه‌های دیجتیال با حضور داوران و دبیر این بخش داوری شد و طرح‌های برگزیده این بخش انتخاب شدند.
  ادامه خبر
 • 121 اثر در بخش بخش رادیویی جشنواره «ایران ساخت» داوری شد
  ​ داوری نهایی آثار ارسالی به بخش رادیویی جشنواره «ایران ساخت» با حضور هیات داوران انجام شد که هیات داوران از 121 اثر ارسالی این بخش 3 اثر برگزیده را انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار برگزیده بخش مستند جشنواره «ایران ساخت» از میان 225 اثر مشخص شد
  ​هیات داوران بخش مستند جشنواره «ایران ساخت» پس از داوری نهایی 3 اثر برگزیده این بخش را انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار برگزیده «ایران ساخت» در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید
  ​ به گزارش ستاد خبری جشنواره «ایران ساخت»، نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با حضور پرویز کرمی دبیر کل، منصور پارسایی دبیر اجرایی و ناصر فیض دبیر بخش ادبیات و معاونین تخصصی جشنواره امروز 12 دی ماه، در معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری برگزار شد.
  ادامه خبر
 • «ایران‌ساخت» تلاش دلسوزانه‌ای در مسیر حمایت از تولید و تولیدکننده ایرانی است
  ​وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره «ایران ساخت»، بسترسازی فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ استفاده از کالای دانش بنیان ایرانی را ضروری دانست.
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» برگزیدگان بخش فیلم کوتاه خود را شناخت
  ​3 اثر برگزیده بخش فیلم کوتاه جشنواره «ایران ساخت» از سوی هیات داوران متشکل از احمدرضا درویش، احمد مرادپور، رامین حیدری فاروقی و مهدی یادگاری و محمود شیخ زین الدین نماینده معاونت علمی انتخاب شد.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولیدکننده ایرانی باید دغدغه نخست همه ایرانیان باشد
  ​دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به جشنواره ایران ساخت، از مسوولان و دست اندرکاران خواسته است، ترویج فرهنگ سازی و حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی، در زمانه ای که اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان، ضرورت و حقیقتی انکارناپذیر است، می باید که نصب العین همه قرار گیرد.
  ادامه خبر
 • حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی افتخار ملی است
  ​وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید کاری کنیم تا مردم به این باور برسند که خرید کالای دانش بنیان ایرانی یک افتخار ملی است و به خرید کالای باکیفیت ساخت داخل بر خود ببالند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید داخلی افزایش اشتغال و درآمد ملی را به همراه دارد
  ​ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : حمایت از تولید داخلی کمک به نیروی انسانی ، اشتغالزایی وافزایش تولید داخلی و درآمد ملی را به همراه دارد.
  ادامه خبر
 • باروری نهال اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند «خودباوری ملی» است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» پیامی صادر کرد و در آن، بر اهمیت خودباوری در به بار نشستن نهال اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد.
  ادامه خبر
 • باور به روح توانمندی داخلی بخش مهمی از زیست‌بوم کارآفرینی است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده هنری جشنواره«ایران‌ساخت» گفت: بخش مهمی از پازل زیست‌بوم کارآفرینی، فناوری و نوآوری به‌عنوان اساس اقتصاد دانش بنیان، باور به روح توانمندی داخلی است و جشنواره ایران‌ساخت به دنبال احیای این مهم به کمک ابزارهای هنری است.
  ادامه خبر
 • اقتصادمقاومتي یک دستور نیست اصل است؛ اصلی برای همه نسل‌ها
  ​دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به مناسبت برگزاری این رویداد، پیامی صادر کرده که در آن بر اهمیت گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان تاکید شده است.
  ادامه خبر
 • نهال «ایران‌ساخت» با مشارکت هنرمندان بارور شد
  ​با برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، فرهنگ‌سازی حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی با مشارکت هنرمندان، مسئولان اجرایی و اقشار گوناگون مردم گام بلندی به سوی تحقق برداشت.
  ادامه خبر
 • برگزیدگان جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت

  ادامه خبر
 

 اخبار

 
رسانه ها باید به ضرورت استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی بپردازند
مدیرعامل خبرگزاری ایلنا گفت: مهم‌ترین رسالتی که رسانه‌ها بر دوش خود دارند، این است که مردم را به این درک برسانند که استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی به نفع توسعه و رشد کشور است.
ادامه خبر
براي ماندگار شدن اقتصادمقاومتي خريد كالاي ايراني بايد جزئی از فرهنگ مردم شود
معاون اول رييس جمهوری گفت: براي ماندگار شدن اقتصاد مقاومتي و توليد داخلي بايد كاري كنيم كه خريد كالاهاي داخلي جزئي از فرهنگ مردم شده و مردم كشور به خريد كالاي داخلي و توليدات ايراني افتخار كنند.
ادامه خبر
باروری نهال اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند «خودباوری ملی» است
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» پیامی صادر کرد و در آن، بر اهمیت خودباوری در به بار نشستن نهال اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد.
ادامه خبر
با «ایران‌ساخت» ذهن جامعه را به موضوعات امیدوارکننده معطوف کردیم
پرویز کرمی در اختتامیه جشنواره «ایران ساخت» گفت: ما با برگزاری این جشنواره ملی، توانستیم به زبان هنر و یاری هنرمندان و صاحبان ذوق و اندیشه، ذهن و فکر جامعه را به موضوعات روشن و امیدوارکننده معطوف کنیم.
ادامه خبر
 

 یادداشت ها

 
تيشه بر بيستون بزنيد
جز نکويي اهل کرم نخواهد ماند
از تمام خلق يک تن صوفي‌اند
چراغ اقتصاد دانش‌بنيان روشن شده است